БургасСофийски футбол

Поглед към миналото: Пажин разплака 14 000 на стадион “Черноморец” и донесе успех на Левски (ВИДЕО)

Един от най-драматичните двубои между Черноморец (Бургас) и Левски се провежда на 26 февруари 2020 година. 14 000 зрители са изпълнили стадион “Черноморец”, но те си тръгват разплакани, тъй като Левски печели по драматичен начин след обрат.

Черноморец се изправя срещу Левски, воден от Димитър Димитров – Херо, като в състава на “сините” личат имената на Димитър Иванов, Станимир Стоилов, Елин Топузаков и др. Черноморец обаче изненадва гостите с ранен гол в 10-ата минута на Ангел Стойков. Левски бързо връща попадението чрез Чавдар Атанасов и първото полувреме завършва наравно 1:1.

През втората част столичани повеждат с гол на Асен Николов в 60-ата минута. Ангел Стойков бележи за 2:2 пет минути след това, само за да видят бургазлии как Левски стига до успеха с 3:2, като героят е Предраг Пажин с попадение в 71-вата минута.

Левски играе в следния състав: Димитър Иванков, Далибор Драгич (52′ – Нешко Милованович), Станимир Стоилов, Захари Сираков, Красимир Димитров, Асен Николов (89′ – Бисер Иванов), Александър Александров, Серж Йофу, Предраг Пажин, Чавдар Атанасов (78′ – Викторио Павлов), Елин Топузаков.